Kubilo dangčiai

Kuo skiriasi termo dangtis nuo mums įprasto stiklo pluošto dangčio? KINIŠKAS AR LIETUVIŠKAS? Pliusai/minusai

Kokį dangtį pasirinkti? Odinį termo ar stiklo pluošto?

Vienareikšmiškai sakome tik termo dangtį. Šie dangčiai turi daugiau pliusų nei stiklo pluošto ar kitokie, pvz. mediniai.

Termo dangčio sandara.

Termo dangtis pagamintas iš putplasčio, išorinė dalis apsiūta oda, kuri atspari saulės spinduliams, šalčiui. Vidinė pusė apsiūta atsparia vandens nebijančia medžiaga. Dangtis turi tvirtinimus prie kubilo. Patariame rinktis tik lietuviškus dangčius, jie būna geresnės kokybės odos nei pagaminti Kinijoje, turi kokybiškesnes tvirtinimo sagtis bei jų daugiau – įprastai 4 vnt. Taip pat kiniškuose dangčiuose naudojmas max. 100 EPS tankumo polistirolas, ko pasekoje dangtis lengviau lūžta: pvz. nuo sniego, lietaus. Vidinė dangčio pusė dažniausiai būna iš labai plonos medžiagos, panašios į naudojamiems "lietsargiams" gaminti. Kiniškuose dangčiuose gali ir nebūti panašios į lietaus skėčio naudojamai gamybai skirtos medžiagos, bet liaudiškai sakant gali būti ir pilkos spalvos, panašios į baltą "bulvinį maišą" tekstūros naudojama medžiaga. Kaip atskirti ar tai ne kiniškas produktas?  Mes kaip gamintojas – parodome realioje situacijoje, atvykus pas mus. Galime suteikti informaciją ir video medžiaga bei nuotraukomis - online.

Taigi pliusai: sulaiko šilumą, vanduo ilgiau išlieka šiltas, greičiau įkaista vanduo, galima naudotis kubilu atidengus tik pusė dangčio, taip susidarius užuovėją, dangtis yra lengvas, jį nuimti uždėti gali vienas asmuo, patogu transportuoti, galima padėti sandėliuke, garaže, namuose ar bet kur kitur.

Minusai: žiemos metu, esant daugiau sniego (30-40 cm) patariame jį nuvalyti, kad išvengti polistirolo lūžio. Žinoma viskam yra sprendimai, polistirolas keičiamas, klijuojamas, galima po dangčiu padėti tvirtesnį pagrindą žiemos metu ir pan. 2024 metais vieninteliai Lietuvoje pradėjome siūlyti dangčius su didžiausiu nuolydžiu, papildomai įmontuojant platų profilį, kuris sumažina dangčio lūžio tikimybę iki minimumo. Esant statesniam nuolydžiui, lietaus vanduo nespėja įsigerti į polistirolą, o nubėga nuo jo.

Stiklo pluošto dangčio minusai: nesulaiko šilumos, teks ilgiau kūrenti krosnelę, greičiau atvės vanduo, nepatogus transportuoti, sunku surasti vietą kur padėti, nuimti, uždėti vienam asmeniu nepavyks nesubraižius įdėklo „palangės“. Nors ir dedame paminkštinimus, montuojame briaunos apsaugą, bet tai 100 % neapsaugoja nuo įdėklo sugadinimo. Taip pat dažnu atveju dangtis neturi tvirtinimo prie kubilo – mes montuojame tvirtinimus, bet kalbame apie kitus gamintojus, kurie galimai jų nededa, o patarti pažadėjome jeigu kubilą renkatės ne tik pas mus. Stiklo pluošto vienintelis pliusas, tvirtumas. Bet šiuo atveju termo dangtis turi daugiau reikšmingų pliusų nei stiklo pluošto dangtis.