Kubilo krosnelės

Kaip pasirinkti tinkamą krosnelę? Kaip neapsigauti renkantis?

Krosnelių Lietuvoje yra labai įvairių, tiek formų tiek metalo rūšimis jos skirtingos. Rekomenduojame rinktis iš AISI 304 metalo arba AISI 316 metalo rūšies, nedažyto plieno su stalčiuku pelenams. Dar geriau jeigu būtų ir stikliukas durelėse, taip matysite kada užmesti kurą bei šviesa sklindanti iš krosnelės suteiks jaukumo. Nerekomenduojame AISI 430 plieno, nes būtent iš šio plieno krosnelės turi daugiausiai problemų. Plienas visiškai neatsparus chlorui, kitai chemijai. Kaip atskirti ar krosnelė pagaminta iš AISI 430 plieno? – prie jos limpa magnetas. Galbūt kyla klausimas kokią formą ir dydį pasirinkti? Yra apvalių, aštuonių kampų, kvadratinių krosnelių – visų jų paskirtis, kaitinti vandenį. Tik jau Jums nuspresti ar tai bus apvali krosnelė be pelenų stalčiuko ir iš AISI 430 plieno ar tai bus kvadratinė, aštuonių kampų su pelenų stalčiuku, AISI 304, AISI 316 plieno ir galbūt net su stikliuku durelėse.

Kokį krosnelės dydį pasirinkti? Jeigu perkate pas oficialų gamintoją, Jums tikrai parinks krosnelę pagal kubilo dydį ir atsižvelgs į Jūsų norus. Rekomenduojame nekreipti dėmesio į krosnelių prekybininkų (perpardavinėtojų) deklaruojamus KW (krosnelės galingumas), kadangi dažnų atveju jie nurodyti būna netikslūs. Praktikoje nusipirkti galima mažesnę krosnelę su deklaruojamu didesniu galingumu nei, kad dvigubai didesnės krosnelės deklaruojamu mažesniu galingumu. Dydis ir galingumas yra labai svarbus, kadangi nuo šių parametrų priklauso vandens sušilimo laikas. Taigi tikėkite, tik krosnelių gamintojų pateiktomis specifikacijomis.

Kamino apsauga, ar ji reikalinga?

Dėl saugumo taip, reikalinga. Rekomenduojame komplektuotis su kamino apsaugą, ji apsaugos nuo netyčinio prisilietimo, apsideginimo. (kubilams su vidine krosnele, jos turi būti komplektuojamos su krosnele, kadangi kamino atstumas nuo kubilo yra daug arčiau nei kubilo su išorine krosnele, tad primigtinai reikalaukite iš gamintojo kamino apsaugos.